Guverner Ante Žigman gostovao je 24. lipnja 2026. u Dnevniku HRT-a i u razgovoru s Mladenom Sirovicom istaknuo da je prioritet HNB-a održavanje stabilnosti cijena i očuvanje financijske stabilnosti. Naglasio je učinke mjera makrobonitetne politike, uvedenih prošle godine, na kreditnu aktivnost potrošača te vođenje zajedničke monetarne politike u europodručju usmjerene na stabilizaciju inflacije. Osvrnuo se na važnost projekta uvođenja digitalnog eura kao dopune gotovini i drugim oblicima plaćanja, naglasivši jačanje strateške autonomije europskog platnog prometa.
Intervju je dostupan na internetskoj stranici HRT-a.